КЗ "Гатненський ЗДО "Дивосвіт"
Київська область, Фастівський район

Батьківська сторінка

Повертаємося до дитячого садка після карантину!


Щоб карантин пройшов з користю...

 

Інтернет-ресурси для дітей дошкільного віку, їх батьків та вихователів
Українські пізнавальні сайти

1.     Найбільша освітня платформа для дошкільників www.learning.ua/

2.     Вчи.юа – онлайн-платформа, де діти старшого дошкільного віку та учні початкових класів вивчають математику в інтерактивній формі - hvchy.com.ua/

3.     РОЗУМНИКИ. Педагогічні ігри – захоплюючі навчальні програми - rozumniki.info/

4.     «Весела абетка» - http://abetka.ukrlife.org/ - українські абетки, казки, читанки, скоромовки, загадки, прислів’я.

5.     Авторський блог – http://natalyagurkina.ucoz.ua -  Наталя Гуркіна – казки, загадки, вірші для дітей.

6.     «Левко» - http://levko.info - дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали для дитячих свят.

7.     «Соняшник» – http://sonyashnik.com - розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

8.     Авторський блог – http://www.zrobysama.com.ua/ - блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінги, декор, вишивки.

9.     Maluk.in.ua – http://maluk.in.ua/ - сайт для малят та батьків: розвиваючі ігри, творчість.

10.    «Казкар» - http://kazkar.info/ - зібрання найкращих казок з усього світу: англійські, німецькі, французькі, індійські та наші рідні українські казки. Не забули і про великих казкарів: Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін, Леся Українка.

11.   «Дерево казок» - http://derevo-kazok.com.ua/ - на ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати онлайн, читати та навіть дивитися відео.

12.   «Нашим діткам» - http://www.nosiki.cv.ua/ - матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячих гуртів та виконавців, «мінуси», ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних авторів, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською).

13.   Дитячий портал «Пустунчик» - https://pustunchik.ua/ - фоно- та відеотека українською мовою. Завдання у вигляді вікторин та тестів.

14.   Музичний сайт для дітей «Музична абетка» - http://muzabetka.com.ua - збірка музичних треків, нотна грамота, музичний словник, методичні рекомендації із музичного виховання, музичні ігри.

15.   Сайт «Baby-sos» «Аудіокнижки українською» - http://baby-sos.com - сайт допоможе Вам і вашим дітям пірнути у світ краси, гри, казки, музики, малювання, фантазії та творчості.

16.   «Країна міркувань» - http://www.child-thinking.com.ua - на сайті розміщено завдання, які розвивають просторове мислення, увагу, пам'ять та логіку.

17.   Український логопедичний сайт Logopedia.com.ua – http://www.logopedia.com.ua/ - сайт для батьків та вихователів, які дбають про мовленнєвий розвиток дитини: поради, ігри, вправи.

18.  Канал «Освіта дитини ХХІ століття» - https://www.youtube.com/channel/UCYEA0vxmjI8FynI4QRqf64g - канал YouTube мультфільмів, розвивальних відео та пісень для дітей різного віку.

19.   Розвивальні мультфільми українською мовою - https://www.youtube.com/watch?v=lCi1uJ7bBSQ

20.   Науково-популярний журнал «Пізнавайка» - http://www.poznavayka.org/uk/-  сайт присвячений самим різним наукам: хімія, математика, астрономія, зоологія. Є дещо з нетрадиційної науки: уфологія, гіпноз, наукові гіпотези.

21.   «Мамине сонечко» - http://www.mamynesonechko.in.ua/ - сайт-зібрання порад та прикладів організації дозвілля дітей: розваги, навчання, рукоділля.

22.    «Абеткаland» - http://abetkaland.in.ua/ - структурований сайт із матеріалами по дошкільній освіті: планування, методика, заняття, сюжетно-рольові ігри, гуртки та сценарії ДНЗ.

23.   «Розвиток дитини» - https://childdevelop.com.ua/ - підбірка матеріалів для відповідальних батьків та вихователів: виховання та психологія дитини, дошкільне виховання освіти, підготовка до школи, розваги, дипломи, нагороди тощо.

24.   900 презентацій для дошкільників http://900igr.net/ - збірка презентацій: колір, форма, їжа, живий та неживий світ, людина, країни тощо.


Будьте уважні!

Фото без опису

 

П'ять помилок у підготовці дитини до дитячого садка

Фото без опису

     Ось 5 поширених помилок, які краще намагатися уникати, коли малюк починає ходити в дитячий садок.

      1. Фокусуємося на негативі

На відміну від вас, малюк зовсім не радий, що він йде в дитячий сад. Він хоче залишитися з Вами. Не робіть акцент на тому, що розлучаєтеся на цілий день, якщо дитина не хоче вас відпускати. Спробуйте пояснити дитині, наскільки цікаво і весело може бути в садку. Та придумайте класні штуки, які ви будете робити разом до або після садка. Наприклад, приготування веселого сніданку кожен понеділок або гра в піратів кожен вечір. А коли дитина запитає, що Ви збираєтеся робити. поки він буде у дитячому садку, краще зберегти в таємниці, що плануєте відсвяткувати свою свободу з подругою за чашкою кави.

      2. Занадто ретельно готуємося

Будьте наставником для своїх дітей, підготуйте їх до нового досвіду, але робіть це не надто наполегливо. Якщо весь час говорити про те самому новому світі, який чекає дитину, він швидше за все злякається. Не тягніть з бібліотеки всі книги про дитячий садок, не говоріть з ним про це щодня. Заспокойтеся і дозвольте маляті самому задати темп спілкування.

      3. Боїмося залишити дитину одну

Швидше за все, малюк вчепиться у Вас, як кліщ, при першому візиті в дитячий садок. І це нормально. Але якщо ви самі не дасте слабину, дитина стане вимагати все більше і більше уваги. Довіряйте вихователю, у нього є навички, щоб впоратися зі страхами Вашого малюка. Так, це жахливо – залишити рыдающего дитину і піти, але пам'ятайте про те, що вихователі стикаються з цим кожен рік. Вони знають, як впоратися з цією проблемою. І пам'ятайте також, що подруга чекає Вас.

      4. Порівнюємо з іншими дітьми

Ми часто дивимося по сторонах і сумніваємося. Дитина друзів вже читає, в той час як наш, того ж віку, ще тільки вчиться вимовляти своє ім'я. На дитячому майданчику маленький хлопчик спритно лазить на турніку, а наш дитина може тільки закопати брата в пісок і сказати, що той невидимий.

Що б не сталося, з дитиною цими сумнівами ділитися не можна. Ми повинні заохочувати успіхи наших власних дітей. Не важливо, чи може Ваш малюк читати або зав'язувати шнурки, надходячи в дитячий сад. Можливо є такий же батько, який дивиться на свою дитину і мріє про те, щоб він міг робити те, що робить Ваш. Підтримуйте свого малюка, адже він розвивається в унікальному, комфортному для нього темпі.

      5. Задаємо страхітливі питання

Діти рефлекторно відповідають «Я не знаю» на запитання «Що ти сьогодні робив в садку?». Уникайте загальних питань і намагайтеся задавати конкретні питання простіше. Наприклад: « В які ігри ви сьогодні грали?» або «Що тебе розсмішив сьогодні?». Прекрасний питання за вечерею : «Якщо б ти був на безлюдному острові, яку річ з тих, що ти сьогодні використовував в садку, ти взяв із собою?». Але будьте готові до того, що одного разу ваша дочка відповість, що взяла б з собою на острів хлопчика, щоб жити там разом.

І, повірте, Вам точно потрібна буде подруга, щоб пройти через дитсадківський період без власних сліз.

 

                                                                                                                                                      Джерело: parenting.com

 

 

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Чому дитина обманює?

Фото без опису

 
 

Фото без опису

 
 
 

Логін: *

Пароль: *