Гатненський ЗДО ”Умка”, Гатне
Київська область, Фастівський район

Режим дня

Режим дня вдома

Якщо дитина відвідує дитячий садочок, його домашній режим у вихідні і святкові дні повинен відповідати режиму дошкільного закладу. Встановлений розпорядок дня не слід порушувати без серйозної причини. Його потрібно по можливості зберігати і при зміні умов життя дитини (наприклад, якщо батьки відправляють його на деякий час до родичів або здійснюють з ним тривалу поїздку). У певних випадках допустимі відступи від режиму в межах 30 хв., але не більш.
Чіткість виконання режиму дня багато в чому залежить від того, як сам малюк регулює свою поведінку на основі вироблених звичок і навичок самообслуговування. Досвід показує, що неухильне дотримання встановленого розпорядку день за днем поступово виробляє активне прагнення дитини виконувати режим самостійно, без підказки дорослих, без примушення, а це сприяє формуванню таких важливих якостей поведінки, як організованість і самодисципліна, відчуття часу, уміння економити його.

Харчування дошкільника

У дітей шестирічного віку спостерігається стрімке збільшення м'язової маси тіла. Щоб задовольнити цю потребу, дитині на добу необхідно отримувати з продуктами харчування 65 — 70 г білків, стільки ж жирів і 260 г вуглеводів. Білки і жири тваринного походження повинні складати відповідно не менше 65 і 85 % загальної кількості отриманих поживних речовин. Нервова система, що посилено розвивається, також вимагає достатньої кількості вітамінів і мікроелементів.
Тому раціональне харчування дошкільників - це, перш за все, збалансоване співвідношення поживних речовин, при якому головною є не кількість, а калорійність блюд, їх різноманітність і привабливий зовнішній вигляд.
Основними джерелами мінеральних солей кальцію, фосфору, міді, магнію, заліза є молоко і молочні продукти, хліб, крупи, яєчний жовток, печінка, пісна яловичина, картопля, капуста, салат, яблука, горох, соя.
Поповнити запас вітамінів можна не тільки за допомогою овочів, фруктів і ягід, але і настою шипшини, дріжджових напоїв або, же полівітамінних препаратів.
Більшість дошкільників відвідують дошкільні заклади, де отримують чотири рази на день необхідне за віком харчування. Домашній раціон такої організованої дитини повинен доповнювати, а не замінювати раціон дитячого садочка. З цією метою в кожній групі вихователі вивішують щоденне меню, щоб батьки могли з ним ознайомитися. Тому, забираючи дитину, додому, не забудьте прочитати його і намагайтеся дати малюкові вдома саме ті продукти і блюда, які він недоотримав вдень.
Вранці перед відправленням дитини в дитячий садок не годуйте її, оскільки вона потім погано снідатиме в групі. Ну а якщо вам доводиться відводити малюка дуже рано, напоїть кефіром або дайте яблуко. У вихідні і святкові дні прагніть дотримуватися меню дитячого садка.

Логін: *

Пароль: *