Гатненський ЗДО ”Умка”, Гатне
Київська область, Фастівський район

Як привчити дитину до порядку

2

Як привчити дитину до порядку?

З появою дитини, з дому зникають гроші та порядок, але з’являється теплота і щастя . І ми , батьки , миримося з тим , що всюди розкидані папірці і іграшки, і вважаємо , що це не велика плата за щастя бути мамою і татом. Але існують сім’ї , і навіть не з однією дитиною , в будинку у яких речі розкладені по своїх місцях , іграшки слухняно сидять в коробках , і стежать за цим самі малюки . Не вірите ? Спробуйте самі скористатися деякими нехитрими порадами , вони дозволять вам підтримувати будинок у відносному порядку , а дитина буде головним помічником у цій справі .
– Наведення порядку не повинно бути тривалим і виснажливим заняттям , адже дітям дуже швидко все набридає. Нехай прибирання займе кілька хвилин , краще повернутися до неї пізніше , ніж втомлювати малюка тривалою нудною справою .
– Дитина повинна мати право вибору: запропонуйте йому помити посуд або заправити ліжко. Нехай вибирає сам , що йому буде цікавіше.
– Візьміть за правило разом з малюком перед сном розкладати речі по своїх місцях , збирати розкидані іграшки. По-перше , це увійде в звичку , а по-друге , порядок завжди простіше підтримувати , ніж його наводити .
– Привчайте дитину до думки , що у кожної речі є своє місце , і якщо ти вже не граєш з іграшками , необхідно повернути їх на місце , а якщо зняв свій одяг , її теж потрібно прибрати , а не розкидати по квартирі.
– Малюк повинен бачити , що всі члени сім’ї підтримують чистоту в будинку , що у всіх є свої обов’язки. Якщо тато не допомагає мамі в прибиранні , то чому це має робити дитина ?
– Якщо малюк захотів вам у чомусь допомогти , не кажіть , що у нього не вийде. Довірте йому роботу , і нехай вам доведеться потім переробляти , головне – не відбити у дитини бажання допомагати.
Тепер ви знаєте , як привчити дитину до порядку , але , виявивши папірці під диваном , не сердьтеся . Ідеальна чистота – це не головне в житті , дитячий сміх куди важливіше. 

Логін: *

Пароль: *