Гатненський ЗДО ”Умка”, Гатне
Київська область, Фастівський район

ПОРАДИ СПЕЦІАЛІСТІВ

 

Рекомендації батькам неспокійної дитини

 1. Слід уникати крайнощів: не можна дозволяти дитині робити все, що їй заманеться, але не можна і все забороняти. Чітко виберіть для себе, що можна і чого не можна, і погоджуйте це з усіма членами родини.

     2. Показуйте дитині приклад своєю поведінкою: стримуйте свої емоції, адже вона наслідує вас.

     3. Приділяйте дитині достатньо уваги, вона не повинна відчувати себе забутою, але в той же час поясніть дитині, що бувають моменти, коли у вас є інші турботи, вона повинна це зрозуміти і прийняти. Пам'ятайте, що істеричні напади найчастіше пов'язані з прагненням привернути до себе увагу або викликати жаль та співчуття.

     4. Не треба по¬турати дитині, не треба змінювати своїх вимог. Коли дитина заспокоїть¬ся, поясніть їй, чому ви зробили так, а не інакше.

Гімнастика для мозку

Гімнастика мозку або освітня кінезіологія для маленьких дітей використовується для поліпшення пізнавального процесу дітьми дошкільного і шкільного віку. Ще в 60-х роках минулого століття методика перехресного руху дозволяла організувати взаємозв’язок між мозком і тілом школярів з певними нейрофізіологічними відхиленнями.

   Група вправ, розроблена Полом і Гейл Деннісом в 90-х роках, присвячена природному розвитку людини і активації деяких механізмів діяльності мозку за допомогою певних рухів. Практикуючи кінізіологічні вправи, американський психолог зрозумів, що в самих рухах закладено величезний потенціал.

     Адже через них вдається вплинути на психоемоційний стан дитини.

     «Гімнастика мозку», створена для усунення проблем з вестибулярним апаратом у дітей, використовує два основних види рухів:

 

         

     Пересікають вертикальну середню лінію тіла (завдяки їм вдається досить швидко інтегрувати думка і рух тіла) та руху одностороннього типу, які сприяють «роз’єднання рухів з думками.

     Кінізіологічний метод розвитку дітей використовує два основних механізми, які є «китами» пізнавальної діяльності мозку. Рухи, спрямовані на роз’єднання думок з рухами, необхідні на перших етапах занять, оскільки вони формують навчальний навик. На практичному етапі задіюється вже механізм автоматизації навичок, який «тренується» вправами інтеграції рухів і думок.

     Особливості проведення гімнастики з дошкільниками
Освітня кінезіологія дозволяє сформувати «здоровий фундамент» ментального і фізичного здоров’я дошкільника. У віці до 7-8 років кожна людина проходить дуже важливий відрізок шляху, на якому відбувається розвиток рухової та мовленнєвої активності.

     Рівнем розвитку природних потреб дошкільника в русі визначається ступінь розвитку: 

пам’яті, розумового процесу, сприйняття, навичок системи моторики.

     Щоб поповнити багаж рухових навичок малюка, необхідно виконувати вправи кінезіології для розвитку мозку для дітей. Зберігаюча здоров’я технологія усуне наявні відхилення в розвитку і дозволить попередити нові.Вправи для різнобічного розвитку дітей.
     Щоб гармонізувати роботу мозку у дітей дошкільного та шкільного віку, в першу чергу, потрібно навчити дитини справлятися зі стресовими ситуаціями і дезадаптацією в освітньому процесі.

          Вправи для різнобічного розвитку дітей:

     Щоб гармонізувати роботу мозку дошкільника, в першу чергу, потрібно навчити дитину навчати справлятися зі стресовими ситуаціями і дезадаптацією в освітньому процесі.

     В кінезіології розроблений спеціальний комплекс вправ, який націлений на подолання всіх перелічених проблем:

   Січемо капусту (розслабивши кисті рук, постукайте по столу спочатку правою, а потім лівою рукою, імітуючи нарізку капусти).

   Стовпчики (дайте дитині пластилін і попросіть його розкачати кожним з пальців лівої і правої руки на вертикальній дошці).

   Будиночок (з’єднайте кінці пальців лівої і правої руки, після чого стисніть їх з невеликим зусиллям. «Пройдіться» по окремо кожну пару пальців).

   Маятник (розслабившись, подивіться спочатку в правому, а потім в лівий кут кімнати. Проробіть цю процедуру кілька разів поспіль)

   Жонглер (візьміть олівець і почніть його по черзі переміщати між вказівним, середнім і великим пальцями лівої і правої руки).

     Вправи кінезіології для розвитку дітей спрямовані на поліпшення взаємозв’язків між півкулями мозку.

     Методика дозволяє розвинути мову, мислення й дрібну моторику малюка.

     Якщо Вас зацікавала тема Освітньої кінізіології, шукайте книгу Пола Деннісона "Гімнастика для мозку"

 

Як виховати більш впевнену в собі дитину: 12 порад від психолога

Впевненість в собі — це один із найкращих подарунків, який батьки можуть зробити своїй дитині.

     Карл Пікарт, психолог та автор 15 книг для батьків, вважає, що дитина, яка не відчуває довіри зі сторони батьків, неохоче пробуватиме щось нове, адже боятиметься невдач та можливості розчарувати інших. А як результат, це може негативно вплинути на її подальше життя. Тому робота батьків полягає в заохочуванні дитини та підтримці, оскільки їй доводиться вирішувати складні завдання.

     Отож, якщо ви хочете виховати більш впевнену в собі дитину, ознайомтесь із 12 порадами від Карла Пікарта.

          1. Цінуйте зусилля дитини, незважаючи на те, досягла вона успіху чи ні

     Коли ви дорослішаєте, то важливим є сам процес, а не пункт призначення. Тому, як радить Карл Пікарт, заб’є ваша дитина гол у ворота противника, чи викотиться він поза межі поля, — аплодуйте їй, виражаючи своє захоплення.

     Діти ніколи не повинні ніяковіти через спробу щось зробити.

          2. Заохочуйте дитину до практикування чогось нового

     Заохочуйте дитину займатись тим, що її цікавить, але старайтесь не тиснути на неї.

     За словами геніальної піаністки Harmony Shu, вона почала займатись, коли їй було 3 роки. Однак постійні заняття давали впевненість в тому, що з часом в неї все виходитиме набагато краще.

           3. Дозвольте дитині самостійно вирішувати проблеми

     Якщо ви самі виконуєте всю важку роботу за свою дитину, в неї ніколи не розвинуться здібності та не з’явиться впевненість, що вона може вирішувати проблеми самостійно.

     Надмірна батьківська допомога може перешкоджати розвитку впевненості в собі, адже бере початок від з’ясування всього самостійно

          4. Дозвольте дитині чинити так, як дозволяє її вік

     Не надійтесь, що ваша дитина буде робити все так, як годиться дорослому.

     Думка про те, що добре — це лише так, як роблять батьки, може перешкоджати намаганням щось зробити по-своєму.         Прагнення відповідати очікуванням, які не відповідають віку дитини, можуть знизити впевненість в собі

          5. Заохочуйте цікавість

     Інколи ви можете втомлюватись, відповідаючи на нескінченні запитання дитини, але її прагнення все знати потрібно лише збільшувати.

     Пол Харіс з Гарвардського університету зазначив, що задавати запитання — це корисна вправа для розвитку дитини, тому що означає, що вона розуміє про існування речей, про які вона нічого не знає.

     Коли діти починають ходити до школи, ті, батьки яких заохочували до пізнання нового, краще сприймають інформацію за інших однокласників. Іншими словами, вони знають, як вчитись краще та швидше.

          6. Не створюйте дитині легких шляхів та не робіть винятків

      За словами психолога Пікарта, такі вчинки зі сторони батьків ніколи не сприятимуть розвитку впевненості в собі.

           7. Не критикуйте дитину

     Ніщо не завдаватиме більшої шкоди самооцінці дитини, аніж критика. Батьки не повинні казати дітям, що ті зробили щось погано, однак мають підтримувати та вносити певні пропозиції.

     Якщо ваша дитина боїться зазнати невдачі, тому що знає, що ви будете злитись чи розчаруєтесь в ній, вона ніколи не пробуватиме чогось досягнути.

     Найчастіше батьківська критика понижує самооцінку та розуміння власної важливості

          8. Сприймайте помилки як шанс навчитись чогось

     “Якщо ви вчитесь на помилках, то зміцнюєте впевненість в собі”, – стверджує психолог.

     Але це може статись лише тоді, коли батьки сприймають помилки, як можливість удосконалюватись.

      Не старайтесь постійно захищати свою дитину від провалів. Дозвольте їй помилитись, щоб допомогти зрозуміти, як наступного разу по-іншому можна вирішити те чи інше питання.

          9. Будьте готові до нових викликів та випробувань в житті дитини

     Щоб дитина була впевнена в собі, батькам слід показувати, що, незалежно від того, яким страшним та важким може здаватись випробування, вона все подолає.

          10. Вчіть дитину того, що самі знаєте

     Батьки завжди герої для своїх дітей, принаймні, поки останні ще не виросли. Тому використовуйте цю силу, щоб навчити дитину того, що ви знаєте самі — як думати, діяти та говорити. Подавайте хороший приклад і будьте зразком для наслідування.

     Якщо дитина бачить, як її батьки досягають успіху, то й сама буде більш впевнена в собі і в тому, що вона теж може багато чого досягнути.

          11. Підтримуйте дитину, коли в її житті стається неприємність

     Життя несправедливе, і рано чи пізно, але кожна дитина дізнається про це і відчує на власному досвіді. Тому коли діти стикаються з неприємностями, батьки повинні підтримувати та нагадувати, що на шлях до успіху можуть бути і невдачі.

          12. Будьте авторитетом, однак не надто суворим

ДОСИТЬ ІСТЕРИК

     Коли батьки дуже вимогливі або занадто суворі, впевненість в собі значно знижується. Розуміння того, що за вчинене можна бути покараним, віддаляє дитину від дій та намагань самоутвердитись.

  Світ змінюється, і наука дізнається все більше про людський мозок, в тому числі дитячий.

   То ж які є ефективні сучасні методи комунікації з дитиною, що грунтуються на тривалих дослідженнях та доказах?

   Яка є розумна альтернатива крайнощам - строгій дисципліні (за рахунок погіршення стосунків) та вседозволеності (за рахунок відсутності меж і самоконтролю)?

   До Вашої уваги - простеньке порівняння методів виховання, на основі книги "Досить істерик!".

   Взагалі, радимо читати сучасні книги, це дає відповіді, це заспокоює, і зрештою це час для відпочинку.

Логін: *

Пароль: *