Гатненський ЗДО ”Умка”, Гатне
Київська область, Фастівський район

Тиждень безпеки життєдіяльності дітей

 

Дітям, як і дорослим, хочеться бути здоровими і   сильними.

Тільки діти не знають, що для цього потрібно робити.

Поясни їм і вони будуть берегтися.

                            Януш Корчак

Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. Тому про те, як діяти у тій або іншій проблемній ситуації, дитині повинні пояснити батьки і вихователі.

Саме з цією метою і був проведений Тиждень безпеки життєдіяльності дитини у нашому  закладі дошкільної освіти  з 30 жовтня  по 1 листопада 2023 р.. Вихователі і спеціалісти проводили різні форми роботи  з дошкільнятами, що сприяли виникненню інтересу у них до даної проблеми і спонукали до поглиблення знань та набуття практичних навичок – захисту під час надзвичайних ситуацій.

Під час «Тижня безпеки» в усіх дошкільних групах закладу   проводилися різні заходи та види роботи з дітьми по формуванню у дітей бажання піклуватися про власну безпеку, дотримуватися правил безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях та обставинах.

Цікавими та результативними були інтегровані заняття на теми: «Свої- чужі», «Небезпека в природі», «Часом гра не приводить до добра», «Сам вдома», «Абетка здоров’я». Під час занять використовувався цікавий ілюстративний матеріал, відеоматеріал («Небезпечні комахи», «Свій-чужий», «Коли ти сам», «Про шкідливі та корисні звички», «Правила безпеки під час війни»), дидактичні ігри («Квітка здоров’я», «Правильно-неправильно», «Збираємо тривожну валізку», «Безпечні-небезпечні»)

Ефективним видом роботи було створення та розігрування ігрових ситуацій: «Ти загубився», «Неочікуваний дзвінок в квартиру, коли ти сам», «Незнайомець пропонує цукерку», «Ти побачив на майданчику цікавий предмет (мінна безпека)”.

В рамках тижня безпеки діти середнього та старшого дошкільного віку отримали можливість стати учасниками просвітницького заняття,  пов’язаних з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами

Цікавою для дітей була пішохідна екскурсія по території садка на тему «Де чатує небезпека», під час якої діти закріплювали набуті знання по темі «Безпека», вчилися помічати в довкіллі ту небезпеку, яка може виникнути при певних умовах.

Як підсумок, в кінці тижня була організована виставка малюнків, виготовлених вихователями разом з дітьми “Безпека очима дітей”. 

Логін: *

Пароль: *